sobota, 28 stycznia 2017

Komplet z kwiatkiem

Jakiś czas temu byłam świadkiem prucia się kupnych kompletów. Dlatego właśnie powstał ten komplet. Na specjalne zamówienie młodej damy - mojej chrześniaczki.

Czapka najzwyklejsza z możliwych. Zdobi ją tylko szydełkowy, trójwymiarowy kwiatek. Bardzo lubię ściągacz 1 na 1, z prawych oczek przekręconych. Wydaje mi się, że robótka wygląda na dokładniejszą i schludniejszą. Do czapki miało powstać coś na szyję. Miałam pełną dowolność. Chociaż nie przepadam za szalikami - strasznie mi się dłużą podczas dziergania - postawiłam właśnie na ten rodzaj ochrony szyi przed zimnem. Myślę, że u dzieci sprawdza się on najbardziej. Żeby nie było nudno - i w robótkowaniu i w noszeniu ;) - szalik jest w pasy. Zaczęłam go robić od 9 oczek. Poszerzałam go do momentu aż na drucie miałam 45 oczek. Dodawałam oczka po pierwszym i przed ostatnim oczkiem. Zaczęłam kolorem fioletowym, a zakończyłam różowym.

Nowością dla mnie była włóczka. Bergere de France Ideal. Bardzo dobrze mi się ją przerabiało. Jest miękka i pięknie prowadzi się po drucie. Skład to 40% wełna, 30% akryl, 30% poliamid. Na komplet zużyłam niecałe 4 motki - resztki widoczne na zdjęciu.

Włóczka: Bergere de France Ideal - 2 motki kol. 23026 (Danseuse) i 2 motki kol. 22375 (Belladone)
Druty: KP4
Wykonanie: Martapiątek, 13 stycznia 2017

Czapki dziecięce

W ostatnim czasie czapek narobiłam się na potęgę. Być może dla kogoś taka ilość nie jest czymś nadzwyczajnym, ale dla mnie - dla której czapki były do tej pory piętą achillesową - ilość wyszła spora. Czapki mi się po nocach śniły ;) I kolejno powstały dwie czapki sówki i do tego szyjogrzeje (prezentowałam w poprzednim poście), następnie kremowe czapki dziewczęce dla mojej starszej córki i dla córki Marty (robione z naszego wzoru), do których dorobiłam kominy.
Na końcu dwa komplety dla dziewczynek i jeden dla chłopca. 
Komplecik dla dziewczynek: Wzór najprostszy jaki tylko może być. Ściągacz i gładki prawy na czapkę i komin ściągaczowy 2x2. Uroku dodają bardzo duże kwiaty i wdzięczny, wściekle różowy kolor włóczki :)
Komplet dla chłopca to wzór ściągaczowy 2x2. W tym przypadku świetnie sprawdziły się resztki włóczek, które wplotłam w paski. A na koniec pomponik :)


Uważam, że spisałam się na medal. Uśmiechy dzieciaczków - bezcenne!

Wykonanie: Karolina
Wzór kremowej czapki: Sweet Honey
Wzory pozostałych czapek: z głowy
Włóczka: resztki

Tym samym zgłaszam wszystkie komplety do akcji WZW.

poniedziałek, 9 stycznia 2017

Czapka w warkocze

Z połączeniu dwóch nitek- podwójnej Alize Lanagold 800 i moherkowej Angora Ram powstała ta czapka. Robótka szybka i miła w dzierganiu. Oczka nabierałam metodą elastyczną. Przerobiłam ściągaczem 1 na 1. Po otrzymaniu odpowiedniej długości ściągacza dodałam na obwodzie 10 oczek i wykonałam warkocze. Czapka jest cieplutka i mięciutka. W planach do kompletu wykonanie jakiegokolwiek szyjogrzeja ;)

Włóczka: Alize Lanagold 800 i Angora RAM
Druty: 4,5
Wykonanie: Marta

sobota, 7 stycznia 2017

Test dla firmy Bafpol - komplet z sówką dla maleństwa

Witamy wszystkich w Nowym Roku!
Życzymy pomyślności, niekończącej się nitki w kłębku,
nie łamiących się drutów i mnóstwa inspiracji
do tworzenia nowych dziergadełek :)


Przedstawiamy Wam kolejną pracę - dziecięcy komplet SÓWKA. W jego skład wchodzi: czapka i baktus. Komplet wykonany jest z włóczki Opus Adel i La Passion Daisy. Nitka, zarówno pierwsza, jak i druga, w robótce zachowywała się bardzo dobrze. Ale to blokowanie tak naprawdę wydobyło walory włóczek. Stały się one mięciutkie i miłe dla skóry - wcześniej przed wypraniem Adel trochę była szorstka. Przy okazji testowania zaczęłam prać swoje wyroby w pralce i przyznam się szczerze, że nie zauważyłam aby zaszkodziło to robótce.
Włóczka sprawdziła się również podczas noszenia. Moja najmłodsza cały czas ją nosi i chyba Jej się podoba, bo nie ściąga jej z główki :) Musicie mi wierzyć na słowo - wygląda w komplecie prześlicznie! 
Jeżeli jesteście zainteresowane opisem - kieruję Was na stronę Bafpola ;)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Bafpol
Wykonanie: Karolina
Druty: 3,5 mm
Szydełko do zrobienia części sowy