sobota, 20 lutego 2016

Misia gimnastyczka ;)

Jak już wiecie, moja Sisterka nie chodzi już w 'dwupaku'. W związku z tym, czas na kolejnego przytulaczka. Misia przypomina mi gimnastyczkę ;-) i jest dwukolorowa. Myślę, że jeszcze trochę poczeka na zabawy z nową właścicielką. W końcu Maleństwo musi podrosnąć ;)

Pozdrawiam, Marta

Włóczka: YarnArt Jeans
Szydełko: 3
Wykonanie: Martaśroda, 17 lutego 2016

Sweet Honey - czapka

Jak to mówią: pierwsze koty za płoty. Udało mi się stworzyć i opublikować moją czapkę :)
Sukces zawdzięczam moim testerkom. Dziękuję Wam ślicznie! :) Bez Was nie dałabym rady. Dziewczyny wywiązały się bardzo dobrze ze swojego zadania. Pomogły doszlifować opis, dały dobre rady. Dzięki nim naniosłam ostatnie poprawki, które mają sprawić, że wzór będzie jeszcze bardziej czytelny i dostępny. Dla każdego - dla kogoś kto dopiero zaczyna dziergać, jak i również dla tych, co mają już wprawę w dzierganiu.
Mam nadzieję, że wzór przypadnie Wam do gustu i z chęcią po niego sięgniecie. Jest napisany po polsku i jest za darmo :) Starałam się, aby projekt był elastyczny. Abyście mogły dopasować czapkę pod siebie. I stworzyć taką, jaką z chęcią będziecie nosić. Myślę, że przy dwóch dobrych filmach jesteście w stanie ją zrobić ;)
Teraz idę walczyć z ravelry, bo pierwszy raz zamieszczam wzór :P

Udanego dziergania! :)
Marta

Wzór: Sweet Honey

piątek, 12 lutego 2016

NieMarty Petrichor

Miał być Marty, a jest mój:) i bardzo się z tego cieszę, bo uwielbiam go. Za krój, za kolor, za wszystko :) a że Marta robi swetry (nie tylko swetry) perfekcyjnie to cieszę się, że kolejne dzieło trafiło do mojej szafy. Jupi! Chciało by się wręcz zaśpiewać "każdy ma petrichor, mam i ja!" ;) Nie ma co się rozpisywać, bo zdjęcia mówią same za siebie - prawda, że mistrzowskie wykonanie? :)
Zapraszam zatem na zdjęcia.
Pozdrawiam, Karolina


Wykonanie: Marta
Włóczka: Fabel Drops kol.651 (6 motków)
Druty: nr 3
Projekt: Petrichor Hani Maciejewskiej, rozmiar S
niedziela, 7 lutego 2016

Wypakowana, zapakowana w nowe

Witam wszystkie Was po dłuższej przerwie. Dla wtajemniczonych "wypakowałam się" 3 tygodnie temu. I mamy się świetnie :)
Ale czas, w którym dojrzewałam do wypakowania nie był bezowocny. Powstało kilka rzeczy, które dopiero teraz pasują i mogę je Wam zaprezentować.
Na pierwszy ogień pójdzie sweterek z ogromną ilością guzików. A żeby sobie "ułatwić" wymyśliłam, że guzikami będą koraliki, po dwa na każdą dziurkę. No to sobie poprzyszywałam ;) Sweter robiło się bardzo dobrze. Jest ładnie wcięty w talii i ma przepiękny dekolt. Robiony bezszwowo. Bez najmniejszych problemów. A mowa tu o projekcie Justyny Lorkowskiej Alecia Beth :)
Zapraszam na zdjęcia!
Pozdrawiam, Karolina

Włóczka: Fabel Drops (niestety nie pamiętam ile motków)
Druty: 3 KP
Wykonanie: Karolina
Projekt: Alecia Beth


wtorek, 2 lutego 2016

Amber Glow

Od Mikołaja (dziękuję!!!) dostałam piękną włóczkę - Julia. Tę piękną włóczkę można dostać w sklepiku Asi - Włóczki Warmii. Kolory soczysto zielone. Przypominają mi one krzaczki, które codziennie mijam, gdy jestem na spacerze. Przeszukałam internet w poszukiwaniu owych krzewów. I znalazłam :) Mają wdzięczną nazwę Amber Glow. I tak właśnie nazwałam moją czapkę ;)  Znajdziemy tu m.in. odcienie limonkowej zieleni, słonecznej żółci. Bardzo energetyczny kolor. Projekt sam się znalazł - Et voila Justyny Lorkowskiej. Przerabiałam podwójną nitkę. Wzór dobrze napisany. Czapka powstała bardzo błyskawicznie :) Dobrze spisała się w zimowe mrozy. Jedyną modyfikacją jest głębokość czapki. Podrobiłam parę rzędów do góry francuzem.


 Czapka w trakcie dziergania

 
Krzew Amber Glow

Wzór: Et Voila! Justyna Lorkowska
Włóczka: Julia Włóczki Warmii, 2 motki (przerabiane razem)
Druty: nr 4
Wykonanie: Marta