Ukośny w lewo

Dzisiaj przedstawiam Wam sweter, z którego jestem bardzo zadowolona. Układa się idealnie! W końcu robiony na wymiar ;) Zrobiony z bambusa, więc będzie w sam raz na upały. Nie będę jednak na nie czekać i już teraz z dumą noszę mój nowy udzierg :) Sweterek wykonany jest z 4 części: przód, tył i rękawy. Przód to nabranych 110 o. (5 o.brzegowych, wzór x10, 5 o.brzegowych), tył 108 o. (4 o.brzegowe, wzór x10, 4 o.brzegowe). Rękawy 60 o. (5 o.brzegowych, wzór x5, 5 o.brzegowych). Gdy wszystkie części połączyłam ze sobą, nabrałam w miejsce dekoltu 116 o. i zaczęłam go tworzyć ściągaczem 2/2. Dekolt zakończyłam normalnie, ale to nie był dobry pomysł - nie przeszła mi głowa ;) Zmieniłam więc na zakończenie elastyczne - co parę oczek, żeby nie było za luźno.

WZÓR: liczba oczek podzielna przez 10

1 RZĄD: O.B. *1 pojedynczy przerzut na prawo, 1 op., 1 narzut, 1 op., 1 narzut, 1 op., 2 o.razem na prawo, 3 op.* O.B.
2 RZĄD (i wszystkie parzyste) wszystko na lewo, narzuty też.
3 RZĄD: O.B., 1 op, *...*, 2 op., O.B.
5 RZĄD: O.B., 2 op, *...*, 1 op., O.B.
7 RZĄD: O.B., 3 op, *...*, 2 o.razem na prawo, O.B.
9 RZĄD: O.B., 4 op, *...*, przedostatnie o. i o.b. razem na prawo
11 RZĄD: O.B., 5 op, *...*, 1 pojedynczy przerzut na prawo, 1 op., 1 narzut, 1 op., 1 narzut, przedostatnie o. przerobić razem z o.b. razem na prawo
13 RZĄD: O.B., 1 narzut, 1 op., 2 o.razem na prawo, 3 op., *...*, 1 pojedynczy przerzut na prawo, 1 op, 1 narzut, 1 op., O.B.
15 RZĄD: O.B., 1 op., 1 narzut, 1 op., 2 o.razem na prawo, 3 op., *...*, 1 pojedynczy przerzut na prawo, 1 op., 1 narzut, O.B.
17 RZĄD: pojedynczy przerzut na prawo (w tym O.B.), 1 narzut, 1 op., 1 narzut, 1 op., 2 o.razem na prawo, 3 op., *...*, 2 op., O.B.
19 RZĄD: *1 pojedynczy przerzut na prawo (na początku rzędu będzie to przerzut O.B.), 1 op., 1 narzut, 1 op., 1 narzut, 1 op., 2 o.razem na prawo, 3 op.* 1 op., O.B.

Zostaję z bambusami! Następny projekt będzie też z tej włóczki tylko w mniejszej formie :)
Poncza dla dziewczynek nie ukończone :/ Zrezygnowałam z dalszego ich dziergania, bo pogoda jakiś czas temu zrobiła się letnia. Patrząc teraz za okno, żałuję, że jednak ich nie dokończyłam.

Włóczka: Bamboo Fine 167
Druty: KP 3
Wykonanie: Marta
Komentarze

 1. Ale Fajny sweterek! Pomysł genialny w swej prostocie.Już od dawna mam ochotę na coś asymetrycznego! Pozdrawiam druciarsko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i zapraszam do wykorzystania wzoru :) Miło się dzierga. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. WOW jestem pęłna podziwu :) śliczny wyszedł Ci ten sweterek :):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi Twój blog. Już dodałam go do czytnika. Sweterek świetny. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję. Byłam, widziałam :) Będę zaglądać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładny sweterek, a wzór efektowny. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy mozesz mi wytlumaczyc, na czym polega 1 pojedynczy przerzut na prawo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :) Pojedynczy przerzut na prawo oznacza: przełóż oczko z lewego druta na prawo bez przerobienia, następnie przerób kolejne oczko z lewego druta na prawo, a potem przełóż z prawego druta nieprzerobione oczko nad te przerobione. To jest coś w stylu dwa oczka razem na prawo. W razie pytań pisz śmiało!
   Pozdrawiam, Marta

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

Paski

Takie same

Christmas Shawl