Kolorowo

Powstał sweterek dla mojej Córci :) Robiłam go metodą tradycyjną, czyli osobno przód, tył i rękawki. Lubię robić tak sweterki. Wydaje mi się, że są lepiej dopasowane. Do tego sposobu robienia na drutach podchodzę z sentymentem. Tak nauczyła mnie Mama, która w tworzeniu i wymyślaniu swetrów była genialna. Niektóre swetry się uchowały, jeszcze je mam. Mają co najmniej 10 lat. I są oczywiście noszone ;)
Kolorowy sweterek powstał ze sprutego sweterka. Też był dla Córeczki, ale robiłam go "od góry" i niestety wyszedł mi za duży. Dokupiłam włóczkę i wymyśliłam nowy sweterek, z długim rękawkiem. Miał być na guziczki, ale stwierdziłam, że będzie przez głowę bo i tak guziczki są zawsze zapięte.
Córeczce w nowym sweterku podobają się dwie rzeczy: kolor i ażurowe dziurki, w które można wkładać paluszki. Chyba nie muszę dodać, że to ostatnie mi się nie podoba :)

Włóczka: Alize Bamboo Fine Batik Design kol.3682 (1 motek), Alize Bamboo Fine kol.67 (ok. 1/2 motka)
Druty: 2,5 KP
Wykonanie: MartaNowy sweterek :)

Stary sweterek

Komentarze

  1. Dziewczyny, świetny pomysł na prowadzenie wspólnego bloga! Zazdroszczę Wam ,że macie siebie i żyjecie w takiej harmonii:) Oba sweterki, stary i "młody" rewelacyjne i w takich dziewczyńskich kolorach, pozdrawiam Was serdecznie:)))))

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie w nasze skromne progi :) Gorąco pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

Paski

Takie same

Christmas Shawl