Przejdź do głównej zawartości

Sweter z ogonem

Zgodnie z obietnicą opis wykonania swetra z ogonem.
Sweter robiony jest metodą od góry. Ponieważ jest to sweter rozpinany ma dwa przody. Jeden przód jest co najmniej takiej samej szerokości jak plecy. Im więcej dobierzemy oczek na przody, tym będą one dłuższe i bardziej wiszące.
Sweter Marty (rozmiar 34/36) 188 oczek: na plecy 48o., przody po 60o., rękawy po 10o. Najlepiej porozdzielać sobie te oczka znacznikami. Po wyrobieniu kilku rzędów (np 20) zaczynamy tworzyć reglan. W jednym okrążeniu dodajemy łącznie 8 oczek (pierwszy rząd tworzenia reglanu: 60o. +1o., znacznik +1o., 10o., +1o., znacznik +1o., 48o. +1o., znacznik +1o., 10o. +1o., znacznik +1o., 60o.). Kończymy dobieranie, a tym samym łączymy przód z tyłem w momencie, gdy przody mają po 72o., rękawy po 74o., tył 112o. Oczka z rękawów przenosimy na pomocniczy drut lub nitkę. Do nich wracamy po wykonaniu odpowiedniej dla siebie długości swetra. Rękaw w tym swetrze ma na koniec 48 oczek, a więc podczas wykonywania go, gubimy oczka.
Sweter Karoliny wykonywany był w ten sam sposób. Różni się długością przodów - są krótsze (przody po 50o.).
Aby móc się zapiąć, każdy ze swetrów został zaopatrzony w dwa guziki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jesiennie...

Kalendarza nie oszukasz. Pogody zresztą też nie. Zrobiło się jesiennie.

Uwielbiam ten czas, bo to bardzo dobry moment na noszenie swetrów. Najlepiej tych robionych handmade :)
Ciekawe, czy Wy już też zakładacie swoje udziergi?

Włóczka cienka, ale bardzo rozgrzewająca :) Mowa tu o Gazzal Exclusive, którą bardzo serdecznie Wam polecam! Jej skład jest bogaty - merino i jedwab na pierwszych miejscach i moherek. I jak to ma nie grzać? ;)

Sięgnęłam po wzór, który uwielbiam. Można go modyfikować na różne sposoby, pod swoje wymagania.

Za cudowne zdjęcia dziękuję psiapsiółce od druta - Monice :*

Wykonanie: Marta
Wzór: on the beach
Włóczka: Gazzal Exclusive, 5 motków
Druty: 3mm


Wreszcie...

... mój rudy sweter ma zdjęcia! Myślałam, ze to już nigdy nie nastąpi.
Bez zbędnych słów, przedstawiam go Wam :) Jeszcze dane techniczne, żeby tradycji było zadość.

A! Jeszcze jedno - wzór mój uwielbiany, ze względu na jego uniwersalność. Możesz modyfikować według własnej fantazji. Ja tym razem postawiłam na warkoczyki po bokach i przy ściągaczach :)

Wykonanie: Marta
Wzór:on the beach by Isabell Kraemer
Włóczka: GARNSTUDIO Drops Sky
Druty: nr 4.5
Zdjęcia: Aneta Surma W Nowym Roku

Podsumowań nie robię, bo słaba w tym jestem. Nie zamierzam również niczego sobie obiecywać, bo życie i tak swoje przyniesie. Z chęcią natomiast pokażę ostatnie udziergi jeszcze z zeszłego roku. W tym całym zabieganiu, nie miałam nawet czasu, żeby je tutaj pokazać. Dobrze, że na Ravelry się udało :)

Na początku października zrobiłam sobie mitenki. Super włóczka, niewłaściwa dla wrażliwych. Mnie nie przeszkadza :) Chyba mało wrażliwa jestem ;) Kolor piękny, wrzosowy. Przerabiałam podwójną nitką. Są bardzo ciepłe. Uwielbiam je nosić. Sprawdzają się bardzo podczas jazdy samochodem, albo na spacerze, gdy trzeba dziecku pomóc zawiązać sznurowadło :)

Wykonanie: Marta
Wzór:Susie Rogers' Reading Mitts by Susie Rogers
Włóczka: Cool Wool kol.78 wrzos Włóczki Warmii
Druty: nr 4